szkoła angielskiego Speakers

Prace domowe

Oswójcie się z paradoksem: mówienie w obcym języku jest jedynym sposobem, żeby nauczyć się mówić w obcym języku. Dlatego na tym właśnie się skupiamy. Proponujemy Wam dwufazowy system pracy: (raz w tygodniu) intensywna rozmowa z lektorem na interesujące nas tematy oraz rozbudowane, wieloaspektowe prace domowe, które na kolejnym spotkaniu są sprawdzane przez lektora. Poniżej przedstawiamy różnorodne elementy, które składają się na Waszą samodzielną pracę z językiem:

1. video

– w ciągu czasu pomiędzy spotkaniami z lektorem oglądasz jeden film. Internet stał się miejscem, gdzie można zobaczyć wszystko, my z tego bogactwa wyselekcjonowaliśmy dla was filmy, które przedstawiają wysoką jakość merytoryczną i językową, a przy tym są niesamowicie ciekawe, inspirujące i nierzadko wzruszające. Często opatrzone są napisami w języku angielskim, co może być ułatwieniem w początkowych stadiach nauki. Tak czy inaczej, każdy znajdzie tu coś, co z chęcią obejrzy.

2. artykuły

– przed każdym spotkaniem z lektorem czytasz jeden artykuł. Spytacie – jak czytać, skoro właściwie nie umiem angielskiego? Odpowiadamy: każdy kiedyś nie umiał, a jednak miliony ludzi czytają angielskie teksty ze zrozumieniem. I Ty też tego dokonasz. Nie musisz od razu rozumieć wszystkiego. To nic, że rozumiesz tylko 25%. Następnym razem zrozumiesz 26%, po jakimś czasie dojdziesz do 30%, i tak, krok po kroku, zaczniesz rozumieć angielskie teksty nawet o dużym stopniu trudności. Potrzeba tylko czasu i systematycznego czytania.

3. wypracowania

– tak, zdajemy sobie sprawę, że wymagamy od Ciebie, żebyś dał głębokiego nura. Wypracowania na poziomie średniozaawansowanym to nie jest coś, co człowiek robi codziennie. A jednak okazuje się, że potrafi! To jest w ogóle jedno z bardziej pozytywnych doświadczeń w pracy z nami – okazuje się, że ludzie umieją więcej, niż im się wydaje. Okaże się, że umiesz sformułować złożoną wypowiedź na całą stronę na zadany temat. Po angielsku. A teraz wyobraź sobie, jak się wtedy poczujesz. Istotą jest tu zaczepny, zabawny, dający pole do popisu wyobraźni temat. Obiecujemy, że nie będzie nudno!

4. gramatyka

– nie będziesz wypełniać testów odpowiednimi słowami podczas zajęć, szkoda na to czasu. Jeśli zajdzie potrzeba, by podszkolić Twoją gramatykę, otrzymasz doskonały podręcznik do pracy i sprawdzenia w domu. Lektor będzie tylko kontrolował, czy zrobiłeś co trzeba, i pomoże zrozumieć ewentualne gramatyczne zawiłości. Efektywność pracy opartej na rozmowie na lekcji zostaje w ten sposób utrzymana, a Ty samodzielnie utrwalasz omówiony materiał. Jak to działa – mówią sami klienci.

5. kontakt wirtualny

– to zupełna nowość. Ale od czego mamy technologię, jeśli nie od tego, żeby z niej korzystać. Co prawda z lektorem widujesz się raz na tydzień, ale przecież można wysłać smsa, maila, porozmawiać na Facebooku. Warunek jest jeden: po angielsku! Dzięki takiemu stałemu kontaktowi z językiem utrzymujesz „całkowite zanurzenie” przez cały tydzień.

6. słownictwo

– często jest tak, że słowa, których kiedyś się nauczyliśmy, nieużywane wylatują z pamięci. Postanowiliśmy zapobiegać takiemu marnotrawstwu na naszych zajęciach. Dlatego na każdym spotkaniu z lektorem będziesz przepytywany ze słówek i zwrotów, których kompilację otrzymałaś na poprzednim spotkaniu, do przećwiczenia w domu. Oczywiście, rzecz nie będzie miała formy pisemnej – to raczej rozmowa na temat konstrukcji językowych, które poznaliście na poprzednich zajęciach, z uwzględnieniem kontekstów. Stawiamy na takie właśnie uczenie się – rozproszone, kontekstowe, sytuacyjne, nie mające nic wspólnego z „zakuwaniem”.

7. podcasty

– omówiliśmy już wszystkie kanały, przy pomocy których można oswajać się z językiem i poznawać go, poza jednym: słuchaniem. Naszą bogatą bazę danych uzupełniliśmy ciekawymi audycjami, którym możesz przysłuchiwać się właściwie w każdej sytuacji: kiedy robisz obiad, ćwiczysz czy zasypiasz. Niektórzy z naszych uczniów wręcz pokochali tę aktywność, z własnego doświadczenia wiemy, że potrafi uzależnić. Nie tylko uczysz się biernie języka, ale też dowiadujesz się masy interesujących informacji, często znamiennie różnych od tych dostępnych w powszechnym obiegu, głębszych, pokazujących świat, do którego na co dzień nie ma dostępu. W ramach zadania domowego będzie trzeba odsłuchać około 45 minut materiału. Dzięki słuchaniu twój umysł zaczyna automatycznie rozpoznawać struktury zdaniowe i gramatyczne i „od niechcenia” przyzwyczaja się do brzmienia i znaczeń języka angielskiego.

8. teka źródeł czyli reliable content

– to miejsce, w którym zebraliśmy wszystkie zaufane i sprawdzone przez nas źródła interesujących treści w postaci artykułów, filmów, podcastów czy słowników. Internet jest nieskończonym źródłem wiedzy, i w sumie największym problemem jest wyselekcjonować treści wysokiej jakości. Zrobiliśmy to i chcemy się podzielić z Wami materiałem najwyższej jakości, dzięki czemu nauka angielskiego będzie czymś więcej, niż tylko przyswajaniem języka – przy okazji można nauczyć się wiele o świecie.

Zapraszamy!

kursy angielskiego w pełnym zanurzeniu

Szkoła angielskiego Speakers